Reunion attendees

Class of 1968 Reunion attendees

Robert Benke, CivE ’68, ’80 M.S.

Bernie Bullert, CivE ’68 ; ’77 M.B.A.

John Cooke, EE ’68

Douglas Doty, EE ’68, ’74 M.S.

Michael Drager, ChemE ’68

Thomas Dressel, ME ’68 ; Medicine ’74

Kenneth Enstrom, Physics ’68

Ronald Erickson, ME ’68

Robert Erlandson, EE ’67, ’68 M.S.

Randall Gawtry, Physics ’68

Gary Glass, Chem ’62, ’68 Ph.D.

Douglas Grindall, CivE ’68

Henry Hanson, ME ’66 , ’68 M.S., ’74 Ph.D.

Harold Jacobson, CivE ’68

William Langer, ME ’68, ’69 M.S.

Jan Laskowski, ChemE ’68 Ph.D.

Lawrence Libhardt, AeroEng ’64; Mechanics ’68 M.S.

Joseph Maertens, CivE ’68

Kevin Matthews, Physics ’68

Warren Mesenbring, EE ’68

David Miller, Math ’68, 1972 M.S.

Neal Nelson, ChemE ’68

Robert Nygaard, Industrial Eng ’67 M.S.;  ME ’66

J T Paulson, AgEng ’68

Paul Plahn, ME’68

John Reinke, AgEng ’65, ’68 M.S.

Richard Schmidt, EE ’68

George Seetin, Physics ’68

Allen Shetka, CivE ’68

Roger TenNapel, ChemE ’68

Craig Tekse, ME ’68, ’75 M.S.; EE ’78

Horst Truestedt, Physics and Math ’68

Frederick Wenthe, EE ’68 M.S.

Donald Wisniewski, CivE  ’68, ’73 M.S.

2018 Golden Medallion Society Reunion attendees

Curtis Anderson , ME ’65

Kenneth Bach, EE ’64 ; Business Admin ’73 ; CompSci ’91

Randall Bach, EE ’64 M.S.

Harrison Benjamin, ME ’56

Claire Benson, EE ’67

Ken Bjorklund, CivE ’58

Arvid Braun, EE ’67

Galen Britz, ChemE  ’61

David Broberg, Chem ’63

George Carlson , ChemE ’61

Donald Check, ME ’62

Richard Clarke, ME ’53

Gary Claude, EE ’62

James Clausen, Mechanics ’65 M.S. ; AeroEng ’63

Don Craighead, ME ’57

Thomas Eggum, CivE ’67

John Evert, ME ’62, ’64 M.S.

Richard Fast, EE ’63

Millard Garrison, EE ’63, ’72 M.S.

Allan Gebhard, CivE ’65, ’67 M.S.

James Gilkinson, EE ’67

Keith Goettsch, AeroEng ’65

Roger Gustafson, AeroEng ’60

Thomas Hagen, EE ’66

Daniel Hallberg, ME ’58

Ken Hallberg, ME ’60 ; M.B.A. ’67

William Harrison, CivE ’60

Ieva Hartwell, ChemE ’63

Jerry Hinderman, ME ’62 , ’64 M.S., ’67 Ph.D.

Jean Hindermann, CivE  ’59

Mark Hindermann, CivE ’58

William Holmbeck, EE ’59

Carl Jackson, ChemE  ’61

Frank Janezich, ME ’65

William Kallberg, CivE ’60

David Kill, AgEng ’65

Basant Kharbanda, ME ’66

James Kvikstad, ChemE ’62

Evert Lehtola, EE ’60

Gordy Lewis, ME ’51

Lawrence Loomis, CivE ’51

Dean Luedtke, EE ’64

Donald Marier, EE ’65

Ronald Mattson, ME ’61, ’63 M.S.; 1976 M.B.A.

Bruce Meyer, ME ’64

Warren Mitchell, Physics ’65

Dennis Nelson, ChemE  ’61, ’63 M.S.

Edward Nelson, EE ’63

James Nystrom, CivE ’62

James Olson, Geo-Engineering ’61; Geo-Physics ’63 M.S.; Mineral Engineering ’85 M.S.

Thomas Pietrs, ME ’67

Joseph Reichert, ME ’54; B.S. ’54

John Rieke, ME ’67

Paul Richardson , ME ’54

Stephen Roe, CivE ’64

James Rutzick, ME ’66

Brian Sabo, Physics ’58, ’63 M.S., ’73 Ph.D.

Lowell Schiebe, EE ’64, ’69 M.S.

Arthur Sehlin, CivE ’53

Roger Skluzacek, AgEng ’65

Russell Susag, CivE ’56, ’65 M.S., ’65 Ph.D.

Charles Taflin, CivE ’56

Richard Thill, Geo ’59, ’67 M.S.

Raymond Thron, Environmental Health / Studies ’71 M.S., ’75 Ph.D. ; CivE ’66

Theodore Trampe, Chem ’61

Andrew Vano, AeroEng ’62

Robert Werner, EE ’66

Dick Westerlund, EE ’60

Phil Zietlow, ChemE ’64